kişisel, sosyal medya, sosyal medyanın zararları, sosyal medya fobileri, sosyal medyayı nasıl kullanıyoruz, sosyal medyadan kurtulmak, nasıl yapılır, sosyal inek, sosyal medya nasıl kullanılır,
Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle hepimizin bildiği gibi ortalıkta bir beğeni manyaklığı geziniyor. Sen benim fotoğrafımı beğendin. Ben seninkini beğendim. Sen niye fotoğrafımı beğenmedin. Sen beğenmezsen ben de beğenmem. Fotoğrafım yada gönderim kaç beğeni aldı. Beğeniye beğeni yaparım… gibi gibi bir sürü ortada anlamsız, gereksiz kelime fazlalıkları dolaşıyor. Size tek bir soru soracağım?

NEDEN?

Neden böyle dertlerin içine düşüyorsunuz?

Hani benim için bir kişinin fotoğrafını sosyal mecraya koyması bile saçma gelirken bide koyduktan sonra beğeni derdi ayrı bir saçmalık olarak karşıma çıkıyor. Fotoğrafını kişiler görse ne olacak görmese ne olacak. Yada beğeni yapsa ne olacak yapmasa ne olacak. Hani bazı hesaplar görüyorum birkaç arkadaşı var milyonlarca beğenisi var. Burada ki amaç ne yani onu anlamlandıramıyorum. Bide şey var yıllarca görmediğiniz bir arkadaşınız yada arkadaşınız bile değil sadece bir yerde görmüş eklemişsiniz birbirinizi daha sonra fotoğraflar falan atıldığında beğeni yapıyorsunuz. O seninkini beğeniyor. Çünkü sen de onunkini beğeneceksin. Hani yolda görseniz birbirinizi tanımazsınız. Ama sosyal mecralarda her şey yapılıyor.

Gerçekten arkadaşlar anlamlandıramıyorum. Bir amaç ve kaidesi olmadığı halde biz o mecralara giriyoruz. Bir sürü zamanımızı öldürüyoruz. Sonra zaman azlığımızdan yakınıyoruz. Başkalarının attığı fotolara bakıyoruz yada gönderileri okuyoruz. Bunun neden yapıyoruz? Hani oranın bize kazandırdığı hiçbir yanı yok. Şöyle bir şey var ki ondada hakkını yemeyelim. Sosyal sorumluluk projelerinde, bilgi edinmede vebenzeri şeylerde kullanılacaksa hiçbir sözüm yok.. Ama gelipte A kişisinin fotoğrafı şu kadar beğeni almış. Benim ki bu kadar aldı derdi ile yakınmanın da hiçbir anlamı yok. Ben ne yapayım başkasının çektiği fotoğrafı, yediği yemeği, herkesin kendi hayatı kendine özgüdür. Sosyal mecralara bağlı kalıp bir hayat yaşamayın. Dışarıda daha güzeli var.

Özgür Ol.


Yeni yazılarda görüşmek üzere Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın…
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliğinizi gerçekleştirmeyi unutmayınız…

Yorum Yap:

0 comments: