Merhaba Arkadaşlar yeni yazımla yine sizinle beraberim. Bugün size belki bu zamana kadar aklınıza gelmeyen yada gelmiş olsa dahi cevabını bilmediğin 7 ilginç soruyu ve cevabını söyleyeceğim. Duyunca belki şaşıracaksınız yada böyle bir şey mi vardı diyeceksiniz… Hadi başlayalım…

Merak Uyandırıcı 7 İlginç Soru

  • Her gün yeni evlilikler ölümler ve doğumlar oluyor. Peki bu doğumlar yani yeni dünyaya gelen bebeklerin günde kaç tane olduğunu biliyor musunuz? Bir tahmin edin.
    Tahmin ettiyseniz şimdi cevap zamanı bir gün içinde dünyaya gelen yeni bebek sayısı 200 bindir.
  • Dünyada maliyeti en pahallı olan yapı hangisidir diye sorsam belki Arap dünyasında bulunan gökleri delip geçen yapıları diyebilirsiniz ama onlar değil. Maliyeti en pahallı olan yapı yapımı için 150 milyar $ harcanan uluslararası uzay istasyonudur.
  • Üşüyoruz ve terliyoruz peki size şöyle bir soru sorsam sizce bu zamana kadar kaydedilmiş en yüksek ve en düşük sıcaklık kaç derecedir. Bu zamana kadar kaydedilmiş en yüksek sıcaklık Libya’da 57.8 derecedir ve en düşük sıcaklık ise Antartika’da -89.2 derece olarak ölçülmüştür.
  • Bunu neredeyse herkes bilir. Hatta bilmiyorsa bile bir yerden duymuştur. DNA’sının % 50’si insan Dna’sı ile aynı olan meyve muzdur.
  • Dünyanın dışına sürekli yeni uydular gönderiliyor ve bunlar belli bir süreden sonra kullanılmaz hale gelip çöp hale orada kalıyorlar. Peki bu uyduların sayısının kaç olduğunu biliyor musunuz? Dünya etrafında ki uydu sayısı 220 bindir ama bunların sadece %5’i kullanılabilir durumdadır. 
  • Dünya üzerinde açılan en derin çukur Sakhira -1 dir ve derinliği 12,4 kilometredir. Bir düşsek ayvayı yeriz…
  • Güneşin büyük olduğunu az çok biliyoruz. Ama dünyanın kaç katı büyüklüğünde olduğunu bilmiyoruz. Güneş dünyanın 1.3 milyon katı büyüklüğündedir. Ne kadar küçük olduğumuzu şimdi kestirebiliyor musunuz…

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz. 
Yeni yazılarda görüşmek üzere Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliğinizi gerçekleştirmeyi unutmayınız…..

Yorum Yap:

0 comments: