Bazen sıkıldığınız olur yada yeni bir eğlence ararsınız.Bugün size bu zamanlarda yapabileceğiniz 4 güzel, basit ve eğlenceli deneyin nasıl yapıldığını anlatacağım.
 boş zamanlarda yapılacak aktiviteler, nasıl yaparım, güzel deneyler, basit ve eğlenceli deneyler,
Merhaba Arkadaşlar. Evdesiniz. Yapacak bir işiniz yok.. Biraz da sıkılıyorsunuz. Tv ve bilgisayarda bir yere kadar. Bir şeyler yapmak için bakındığınızda size birkaç önerim olabilir. Biraz sonra okuyacağınız küçük, biraz eğlenceli ve eğlendirebilen birkaç deneyi sizin için derledim. Keyifli Okumalar…

 • Patlamayan Balon

  • Bu klasik bir numaradır. Balonu mum’un üzerine getirirsiniz ama patlamaz. Bu numara için elinizde iki balon bir mum ve biraz da su bulunması gerek. Mum’u yakın birinci balonu üzerine getirin patlayacaktır. Sonra ikinci su dolu balonu mum’un üzerine getirin. Balon patlamayacaktır.

 • Renkli Lahanalar

  • Küçük bir deney amabu da eğlenceli. Bunun için gerekli olan şeyler lahana yaprağı ve gıda boyası. Burada yapacağınız şey gıda boylarını su ile karıştırın ve içine lahanayı dik bir halde koyun. Lahananın alt tarafı suyun içinde kalacak. Sabaha kadar hiç dokunmadan o şekilde bırakın. Sabahleyin yaprakların renginin değiştiğini göreceksiniz. Lahana yaprağı suyu çektiğinden dolayı ve en ince damarlarına kadar suyu ulaştırdığından suda ki renk lahanalara geçecektir.

 • Gölgesiz Kibrit

  • Elinize bir kibrit alın ve onu yakın. Daha sonra yaktığınız kibriti duvara fazla yakın olmayacak şekilde yakınlaştırın ve o kibrite doğru ışık tutun. Kibritin gölgesi duvarda gözükmez. Çünkü ateş gölge üretmez ve soyuttur, ışığı geçirir. 

 • Kalem Hilesi

  • Bu eğlenceli deney için gerekli olan şeyler biraz su, polietilen torba ve kalem. Torbanın içine yarımın biraz üstüne kadar su doldurun ve sonra kalemleri sokun. Su akmayacaktır. Bunun nedeni Polietilen parçalara ayrılınca, molekülleri birlikte daha yakın hareket etmeye başlar. Yani siz kalemle onu deldiğinizde kalemin etrafında polietilen sıkılaşacaktır. Ama bu işlemi eğer su doldurmadan yaparsanız. Sıkılaşma olmayacağından kalem deliklerinden su akacaktır.
Yeni yazılarımda görüşmek üzere Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın…
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliğinizi gerçekleştirmeyi unutmayınız…

Yorum Yap:

1 Yorum:

 1. boş zamanlarımda yapabilirim bunları özellikle vize haftamda :=)

  YanıtlaSil