Herkes mutlu olmak ister ve bu mutluluğun temelini de aile atar. Ailende, ilişkinde mutlu isen her şey çok daha güzel hale gelir. Bugün burada size ilişkilerin mutlu, huzurlu geçmesi ve daimi olması için yapılması gereken 5 altın kuralın ne olduğunu göreceğiz.
ilişki,cinsel ilişki,insan ilişkisi,nasıl davranmalıyız
Seviyoruz. Sevmek güzel diyoruz. Ama bir ilişkiye başladığımızda ya çok uzun sürmüyor yada çok sıkıntılı, kavgalı geçiyor ve yıpranıyoruz. Bunun daha ilerisi ise boşanmalar oluyor. Herkes mutlu olmak ister ama bu mutluluk para ile yada diğer fani şeylerle olacak şeyler değildir. Bunlar aile ile sevdiğin ile olacak şeylerdir. Peki bu mutluluk oralarda saklı ise neden ilişkiler uzun sürmüyor ve kalp kırıklıklarıyla sonuçlanıyor. Size şimdi 5 Altın Kural vereceğim ve bunu uygulayan her kim olursa olsun kesinlikle ilişkisinde mutluluğu, huzuru bulacaktır. Hatta hayatında da mutluluğu ve huzuru bulacaktır.

Mutlu Bir İlişki İçin 5 Altın Kural

 • Saygı

  • Saygı her zaman barındırılması gereken bir şeydir. Saygı normal iletişimde de eşinizle yada sevgilinizle yaptığınız her türlü şeyde de en önemli başı çeken madde olmalıdır. Saygının olduğu ortamda çiçek açar. Mesela; Saygının olmadığı bir yerde bir erkek yada kadın, partnerine kavga esnasında ağzına gelen her şeyi söylerse ve daha sonra sakinleştiğinde bunlardan pişmanlık duyarsa bile iş işten geçmiş olur ve o kalp kırıklığı o ilişkiye bir delik daha açmış olur.

 • Sevgi

  • Adını söyleyince bile insanın içini bir hoş eden bir sözcük. Mutlu olmak için atılacak en güçlü ilk adımdır. Çoğu ilişki sevgiyle başlar ve saygıyla devam eder. İnsanın içinde sevgi varsa hayata ayrı bir pencereden bakmaya başlar. Sevdiğinize karşı sevgi belirtilerini ortaya çıkarmaktan çekinmeyin. Ortaya çıkarttığınız da her şey daha güzelleşecek emin olun.

 • Sabır

  • Sabır her kapının anahtarıdır. Başarıda sabırla gelir. Ömürlük ilişkilerde sabırla gelir. Hayatta ki gidişatın da sabırla ortaya çıkar. İlişkide bu nerede derseniz. Hatasız kul olmaz ve herkesin hata yapabileceği bu dünyada senin yapacağın sabırlı olmaktır. Bir hata karşısında sabır edeceksin ve sonucunu göreceksin ve hatırlatırım ki; Sabreden Derviş Muradına Ermiş…

 • Sadakat

  • İlişkide bir diğer önemli nokta ise Sadakattir. Çünkü belli bir süreden sonra o sevgi biterse ve kadın/erkek, sevdiğinden başka birisine bakarsa yada gönlünde kayma olursa bu sadakatsizlik olur ve bu da ilişkinin bitmesine neden olur. Sevdiğine karşı her zaman sadakatli davran çünkü o senin en kıymetli hazinendir ve gerçekten seviyorsan zaten başkasına hiçbir yerin kaymaz.

 • Sorumluluk

  • Yaşamak insan için başlı başına bir sorumluluktur. Bu yazıyı okuduğuna göre yaşıyorsun demektir. O zaman şöyle bir şey diyebilirim ki; Partnerinizle beraber hangi sorumluluklara sahip olduğunuzu biliniz. İkiniz de ilişkinizde ki sorumlulukları biliyor ve uyguluyorsanız. Hepinize mutluluk dilerim.


Yazım burada sona eriyor. Size elimden geldiğince ilişkilerde olması gereken 5 önemli noktayı değinmeye çalıştım. 

Umarım faydalı olmuştur. Herkese Mutluluklar Dilerim. Gülen Yüzleriniz Hiç Eksik Olmasın… 

Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın…..
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapmayı unutmayınız…

Yorum Yap:

0 comments: