Hepimiz rüya görürüz. Görmeyen yoktur. Ben görmüyorum diyenlerde hatırlamadıklarından görmediklerini sananlardır. Bugün size rüyalar hakkında bilinmeyen 5 ilginç gerçeği sunacağım.
 neden rüya görürüz, rüya hakkında bilgiler, rüya hakkında bilinmeyenler, ilginç rüyalar, rüyalar bize ne anlatır,
Merhaba Arkadaşlar. Uykuyu her insan sever. Kim sevmez ki. Bak şimdi uyku dedim ya hemen ardından esneme de geldi. Uyku esnasında biz bazen bir takım şeyler görürüz ve bu gördüğümüz şeylere de rüya diyoruz. Çeşitli çeşitli rüya türleri vardır ve bunların çoğunun da gerçek olduğu aşikardır. Bugün burada size rüyalar hakkında şu ana kadar duymadığınız birkaç bilgi vereceğim. Şimdiden Keyifli Okumalar…
 • Destek için yorumlarınızı eksik etmeyiniz ve daha fazla yazıdan anından haber olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi aktif hale getirmeyi unutmayınız….

Rüya Esnasında Bilinç Açılabilir

 • Bazen rüya görürken, rüyada olduğunuzu hissedersiniz. Yani o anda bilinciniz açılır ve rüya gördüğünüzün farkına varırsınız. Buna “Lucid Dream” yani berrak rüya denir. 

Önemli Buluşların Çoğu Rüyadan Ortaya Çıkmıştır

 • Bugün dünyanın en çok kazanan şirketlerinden bazıları rüya ile ortaya çıkmıştır. Mesela;
  • Google Fikri- Larry Page
 • Bunun yanında; 
  • Elias Howe- Dikiş Makinesi
  • James Watson- DNA’daki çift sarmal spiral form

Gelecekten bir göz

 • Rüyalarda ki gizemlilik sezgilerin harekete geçmesidir. Bazen yaşanacak olaylara dair sembolleri yada görüntüleri rüyalarda görürüz. Hepsi tesadüfte olabilir ama bir tabirle açıklarsam. “Rüyasına inanmayan küll-i kafirdir.” Yani rüya dediğimiz olayda gördüklerimiz çoğu zaman çıkıyor.

Karabasan Demeyelim de, Uyku Felci Diyelim

 • Bir anda uyanıp hareketsiz hissettiğiniz oldu mu? Bu olayın karabasan’dan kaynaklandığını zannedebilirsiniz ama yanılıyorsunuz. Uykuda REM hali denilen bir kavram vardır ve beyin REM halinden uyanık hale geçse bile bedenin kontrolünü bırakmayabilir.Bu durumda bilinç açıktır ama kısa süreliğine hareket edilemez. Bu durum karabasandan değil, uyku felci denilen kavramdan ortaya çıkan bir olaydır.

Kimi Renkli Kimisi de Siyah Beyaz Rüya Görür

 • Herkes renkli rüya görmez bazıları siyah beyaz rüya görür. Yapılan araştırmalara göre insanların %12’si bu tür rüyalar görüyor.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın….

Yeni yazılardan anında haber olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapmayı unutmayınız… 

Yorum Yap:

1 Yorum:

 1. elinize sağlık cidden uyku diyince hemen bir esneme geldi iyi tahmin ettin :D

  YanıtlaSil