Hepimiz uyuruz ve uykuyu severiz. Ama bazen hani deriz ya UYKUM KAÇTI. Aslında o uyku kaçmıyor. Sizin yaptığınız bazı şeylere uykuya dalmanıza engel oluyor. Gelin 11 saniyede nasıl uykuya dalınır beraber öğrenelim...
 uyuma yöntemleri, uyuyamıyorum ne yapmalıyım, nasıl rahat uyku alınır, uykusuzluk, uyku sorununu çözen teknik, sağlıklı uyku,
Merhaba Arkadaşlar. Hepimizin uyku ihtiyacı vardır ve günlük bu ihtiyacı karşılayamazsak. Bir tabirle nevrimiz dönüyor. Her gün ortalama 8 saat uyuruz. Bazen uykumuzu alamamaktan da yakındığımız oluyor. Ama şöyle bir durum var ki bazı zamanlar böyle uykulu uykulu yatağa giriyoruz. Tam uyuyacağız ama uyuyamıyoruz. Bir sağa bir sola dönüyoruz, kalkıyoruz, yatıyoruz ama bir türlü o uyku gelmiyor. Tam da bu esnada aşağıda size vereceğim teknikler araya giriyor. Bugün size vereceğim bu teknikler sizin daha çabuk ve rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır.
 • Destek için yorumlarınızı eksik etmeyiniz ve daha fazla yazıdan anından haber olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi aktif hale getirmeyi unutmayınız. Keyifli Okumalar….
Biraz sonra okuyacağınız 4 maddeyi art arda uygulayarak tamamlamak sadece 11 saniyenizi alacaktır..

11 saniyede Uyuma Yöntemi

 • Vücudunuzu Rahat Olsun


  • Uyurken en sevdiğiniz, en rahat ettiğiniz pozisyon hangisi ise o şekilde yatın.

 • Yüzünüz gevşek olsun

  • Yüzüm nasıl gevşek olacak der isen; alnınızı ve çenenizi gevşek tutun. Kasılmasın yada kasmayın onları. Rahat olsunlar savaşa gider gibi olmasın yüz ifadeniz.

 • Gözlerinizi Rahatlatın

  • Gözler böyle sürekli açık bir şekilde uykunun gelmesini beklemesin. O şekilde uyku gelmesini beklerse daha çok bekler. Gözlerinizi hafifçe kapatın ve daha sonra o kapalı halde boş boş ve hiçbir heyecan yada düşünce olmadan baktığını düşünün.

 • Düşünceleri Kafanızdan Atın

  • Neredeyse en önemlisi bu. Düşünen bir beyin uykuyu getirmez. Bugün ne yaptım, kimle ne konuştum, öyle mi konuştum, o mu oldu, bu mu oldu. Milyonlarca soru işareti yatakta o yastığa kafanızı koyunca geliyor bunu çok biliyorsunuz. Burada sizin yapacağınız bunları düşünecekseniz de uyumadan bir saat önce düşünmeyi bırakın. Uyku zamanında bunların hiç birini aklınıza getirmeyin. Böylelikle çok daha rahat ve güzel bir uyku geçirirsiniz.
 • Küçük bir not daha; bunları yaparken aklınızda siyah rengi canlandırın.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın….

Yeni yazılardan anında haber olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapmayı unutmayınız…

Yorum Yap:

6 Yorum:

 1. Hocam bu dediklerinizi yapsam da 11 saniyede uyuyabileceğimi şahsen ben düşünmüyorum.Özellikle düşünceleri kafadan atma kısmı en zor olanı:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)hepsini yaparsan zaten uyumuş oluyorsun..

   Sil
 2. ahahaha gerçekten güzel öneriler tavsiyeler mevcut ama 11 saniyede çok zor be abicim :)

  YanıtlaSil
 3. veya şeytandan yardım alabilirsiniz :) 100 tek estagfirullah deyince kesin seni uyutmak için yoklayacaktır, 11 sn de uyuyamayanlar denesin lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç denemedim onu bir ara denerim:)

   Sil