Merhaba Arkadaşlar gün içinde birçok şey yaparız ve bunların yarıdan fazlası rutin olan ve alışkanlık haline gelmiş şeylerdir. Alışkanlıklar haliyle adından da belli olduğu gibi üstümüze yapışıp kalan şeylerdir ve şöyle de bir söz vardır ki “Alışkanlıklar kolay kazanılır, zor vazgeçilir”.
yanlış yapılan hareketler,alışkanlıklar,nasıl yapılır
Merhaba Arkadaşlar gün içinde birçok şey yaparız ve bunların yarıdan fazlası rutin olan ve alışkanlık haline gelmiş şeylerdir. Alışkanlıklar haliyle adından da belli olduğu gibi üstümüze yapışıp kalan şeylerdir ve şöyle de bir söz vardır ki “Alışkanlıklar kolay kazanılır, zor vazgeçilir”. Bugün size bu günlük rutin yaptığınız ama yanlış yaptığınız ve bunun farkında olmadığınız 5 alışkanlığınız göstereceğim.

Günlük Yanlış Yaptığınız 5 Alışkanlık

 • Şişe Soğutma
  • Yaz geldi. Buz gibi içecekleri vücudumuzun her karesi günden güne daha fazla arıyor. Eve geliyorsunuz ve evde soğuk içecek arıyorsunuz bulamıyorsunuz. Kendi kendinize hemen şunu dolaba atayım da soğuk soğuk içerim diyorsun ama bildiğiniz bir şey varsa oda o içeceğin hemen soğumamasıdır. Bunun kolay bir çözümü var. İçeceğin soğumasını içeceğin dışına saracağınız soğuk suyla ıslatılmış bir peçete yada mendil hızlandıracaktır. Mendili yada peçeteyi soğuk suyla ıslatın ve içeceğinizin etrafını sarıp dolaba atın daha çabuk soğuyacaktır.
 • Ekmek Kesmek
  • Klasik ekmek kesme yöntemi ekmeği koy ve kestir ama bu kesim yöntemi bayat ekmeklerde ekmeğin dağılmasına neden olmaktadır. Ekmeğin dağılmadan kesilmesini sağlamak için yapmanız gereken şey ekmeği ters çevirip kesmektir.
 • Tuvalet Alışkanlığı
  • Neredeyse her evde kullanılan klozetler, sağlımıza zarar vermektedir. Son yıllarda bilim insanları bu alışkanlığın bağırsaklarımıza zarar verdiğini açıklamışlardır. Bunun nedeni ise puborectalis kasının rectuma baskı uyguluyor olmasıdır. Bu olay bağırsaklarımıza zarar vermektedir. Bunu yaşamamak için ya alaturka tuvalet kullanmalısınız yada ayağınızın altına tabure alıp yukarıda resimde gördüğünüz şekilde oturmalısınız.
 • Sarımsak Soymak
  • Gerçekten de sarımsak soymak bir eziyettir. Tek tek kabuğundan ayır falan filan. Bunun da kolay ve pratik bir yolu vardır. Bu ne derseniz; sarımsakları olduğu gibi bir kavanozun içine atın ve kavanozun kapağını kapatıp sallayın. Daha sonra kavanozun kapağını açın ve masanın üzerine koyun kabukların sarımsaklardan ayrılmış olduğunu göreceksiniz.
 • Banyo Yapmak
  • Banyoyu kim sevmez ki mis gibi böyle sıcak bir banyo of ne güzel olurdu. Peki burada ne yanlış yapıyoruz derseniz hemen onu da söyleyeyim. Siz istediğiniz gibi banyonuzu yapın buna kimse bir şey demez sadece burada yanlış yapacağınız şey her gün banyo yapmaktır. Her gün banyo yapmak insanı ne kadar rahatlatsa da insan derisi katmanlardan oluşur ve en üstteki deri bakterilerden korur. Her gün duş alırsanız bu en üstteki tabakayı sıcak su aşındırır ve bakteriler daha kolay bir biçimde vücudumuza girer. 
Yazımı okuduğunuz için Teşekürler.
Allah’a Emanet olun. Sağlıcakla Kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E- Posta Aboneliğinizi aşağıdan gerçekleştirebilirsiniz…

Yorum Yap:

1 Yorum:

 1. Tuvalette oturma şekli tuhafmış herkes yanlış biliyor sanırım :)

  YanıtlaSil