Bu kişilik testiyle senini kavga ve tartışmalarda nasıl biri olduğunu görüyoruz.Kişilik testi,nasıl birisin,kişiliğini test et,ücretsiz kişilik testi
sen nasıl birisin,tavır kişilik testi

Şimdi sizinle küçük bir oyun oynayacağız bu sadece bir sorudan ibaret bir oyun ve bu sorunun cevabına göre senin kişiliğini tahmin etmeye çalışacağım. Evet, sorumu soruyorum…

Dışarıdasın. Bir anda fırtına çıktı ve birden bastıran sağınakta yürüyorsun. Ne kadar hızlı koşarsan koş gideceğiniz yere 5 dakika uzaklıktasın. Aşağıdakilerden hangisini o anda yapardın?

  1. Yağmur dinene kadar bir ağacın altında beklerim.
  2. Yağmurun ne kadar süreceğini bilmediğimden dolayı gideceğim yere kadar koşarım.
  3. Yolda görebileceğim şemsiyeli birini aramayı yada şemsiye alabileceğim bir yere bakarım.
  4. Çantamda daima bir tane şemsiye bulundururum ve o an onu kullanırım.
Yukarıda verdiğim 4 tane şıktan birini seçin.
Şeçtiyseniz şimdi bu şıkların ne anlam ifade ettiklerine bakalım.

Öncelikle bilmelisiniz ki Fırtına kavramı hayatta ki beklenmedik, kontrol dışı olayları ifade eder ve burada ki cevabınız herhangi bir sevdiğinizle ya da arkadaşınız ile tartışma, kavga esnasında nasıl davranacağınızı ifade eder.

Cevaplar:

  • Yağmur dinene kadar bir ağacın altında beklerim:
Siz bir tartışma yada kavga esnasında karşınızdakinin öfkesinin dinmesini bekleyenlerdensiniz. Onların dediklerini bitirmesini ve içlerinde ki döküp bağırması falan bittikten sonra kendi düşüncenizi ve söyleyeceklerinizi soğukkanlılıkla ortaya sunarsınız. Kimileri bu davranışa akıllıca bir yaklaşım derken bazıları da sinsilik olduğunu söyler.
  • Yağmurun ne kadar süreceğini bilmediğimden dolayı gideceğim yere kadar koşarım:
Ağzınıza geleni söyleyen içinde ne var ne yok boşaltan birisiniz. Tartışmanın sonunu hiç mi hiç düşünmüyorsunuz. O an karşı taraf bağırıyorsa sizde bağırıyorsunuz. Öfkeyle yaklaşıyorsa öfkeyle karşılık veriyorsunuz. Sizce siz haklısınız ve tartışılacak hiçbir şey yok.
  • Yolda görebileceğim şemsiyeli birini aramayı yada şemsiye alabileceğim bir yere bakarım:
Tartışma hiç size göre değil. Benden uzak olsun Şeytana yakın olsun diyorsunuz. Kavga yada tartışma çıktığında karşınızda ki kişiyi sakinleştirmeye çalışıyorsunuz. Ama bazen bu davranış işe yaramıyor ve işleri daha da kötü hale getiriyor. Bu yüzden ara sıra o fırtınaya göğüs germelisiniz.
  • Çantamda daima bir tane şemsiye bulundururum ve o an onu kullanırım:
Her şeye bir açıklamanız, vereceğiniz cevap var. Yanlış yaptığınızda özür dilerim düşünceniz sürekli aklınızda. Size göre tartışma sizin için bir sanat. Bu haliniz bazıları için çekilmez veya bunaltıcı olabilir ama siz de, onun içinde bir açıklama vardır.

Sonuçlar doğru mu yanlış mı yorumla belli ederseniz makbule geçer…


Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Allah’a Emanet olun. Sağlıcakla Kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliğinizi aşağıdan yapabilirsiniz.

Yorum Yap:

0 comments: