Çocuklarımız bizim en değerlilerimizdir ve onlara iyi bakmamız ve güzel yetiştirmemiz gerek. Bugün size çizgi filmlerde geçen illimunati içeriklerini anlatacağım.
çizgi film,subliminal mesajlar,

Merhaba Arkadaşlar yeni yazımla birlikte sizinleyim. Hadi Başlayalım…
Biraz sonra yazacaklarım teori üzerinden söylenmiş şeylerin bir derlemesidir. Bunlara inanıp inanmamak size kalmış bir şey. 

Bugs Bunny

çizgi filmler,bugs bunny,illuminati,subliminal mesajlar,

En çok bildiğimiz ve severekte izlediğimiz yediden yetmişe herkesin bildiği Amerikan çizgi film sektörünün en güçlü karakterlerinden biri olan Bugs Bunny. Dünyanın her yerinde onu herkes inanç ve ideoloji farkı gözetmeksizin biliyor. Oldukça şirin çizilmiş bu karaktere gelin biraz daha yakından bakalım. Karakter çok şirin olsa da aslında ırkçı, sadist ve yılışık bir kişiliği sahiptir. Sevgi, dostluk ve yardımlaşmayı asla bilmez. Tüm dünya çocuklarına kurnaz ve hilebaz haliyle ahlaksızlığı öğretmektedir. Hiçbir zaman kaybetmez. Kazanmak için her yolu mübah görür ve daima hile yapıp, yalan söyleyip etrafındakileri aldatır. 

Şirinler

çizgi filmler,şirinler,illuminati,subliminal mesajlar,

Şirinler şirin ve tatlı haliyle hep aklımızda olan bir diğer çizgi film ve bu şirinlik uzun zamandır tartışılan bir mesele. Bu çizgi film’in çizerinin komünist olması çizgi film komünizm propagandasının yapıldığı söylentilerini ortaya çıkarmıştır. Şirin babanın kırmızı şapkası, Karl Marx’a benzer sakal şekli, köyde hiç mabed yada tapınağın bulunmaması ve doğa ana, zaman baba gibi materyalizm ögelerinin bulunması Darwinist teorileri akla getirmektedir. 

Red Kit

çizgi filmler,red kit,illuminati,subliminal mesajlar,

En önemli çizgi roman karakterlerinden birisi olan Red Kit, hem dünyada hem de Türkiye’de orta kuşak tarafından çok iyi bilinmektedir. Red Kit’i kısaca hatırlarsak gölgesinden daha hızlı silah çeken ve devamlı kötü karakterler olan Dalton Kardeşleri yakalamaya çalışan bir kovboydu. Yüzeysel olarak bakacak olursak bu çizgi filmde “Kötülük ve kötüler her zaman kaybeder, iyiler kazanır” olacaktır. Ama bu kadar yüzeysel bir hali yoktur. Bu çizgi film de anlatılan sizce daha yakından bakarsak batıda ki özgür çocuklar ve yıkılan aile sistemi olabilir mi?. Red kit aslında psikoloji rahatsızlıklara sahip yalnız birisidir. Bir aileye sahip değil ve hayvanlardan başkası ile dostluk kurmuyor. Bu da batının bize aşılamaya çalıştığı ve bir nebze de olsa aşıladığı çocuk yerine köpek fikrine ne kadar yakın. 

Temel Reis

temel reis,illuminati,subliminal mesajlar,insan sağlığına zarar,

Çizgi filmlerin ortak yanı ahlaksız zekaya olan vurgularıdır ve bu Temel Reis çizgi filminde de gözüküyor. Bir dönem ıspanağı bize sevdiren bu çizgi filmde bedeni güçlü ama ahlakı zayıf olmayı çocukları aşılıyor. Biraz hatırlayacak olursak çizgi film’i Temel Reis devamlı olarak Safinaz’ı Kabasakal’ın elinden kurtarmaya çalışıyordu. Safinaz karakteri, çizgi filmde güce tapan bir karakterdir. Çoğu zaman kabasakal ile birlikte olup kabasakal’ın kaba bir hareketinde Temel Reis’i çağırırdı ve sürekli flört dönemi yaşanırdı evlilik olmazdı. Safinaz bazen kabasakal ile bazen ise Temel Reis ile birlikteydi. Buradan çocuğunuza ne aşılandığının farkında mısınız?

Süpermen

çizgi filmler,süperman,illuminati,subliminal mesajlar,

Çağdaş dünyanın yeni model evliyası olan Süpermen, Amerika’nın yıkılmayacağı tezini ortaya koyar. Verilmek istenen mesaj, Süpermen yani Amerika Adi ve Ufak olaylarla uğraşmaz, tüm insanlığı ilgilendiren sorunlarla boğuşup üstesinden gelir. Sonuç; Dünya kurtulur. 

Son sözler;

Burada en çok bilinen çizgi filmlerden teorik olarak ne anlatılmak istendiğini derlediğim yazımda size bir şeyler sunmaya çalıştım. Hatam olduysa Affola. Bu çizgi filmler değilde genel birkaç söz söylersem. Çocuklarımız küçük yaşta gelişme çağlarında olduklarından ona ne koyarsanız onu ilerde alırsınız bundan dolayı yaptığımız her şeyde daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Bu sadece çizgi film falan değil ona söylenenler, sizin söyledikleriniz sizin onlara karşı olan tutumunuz, davranışınız. Çocuklarımızı yetiştirirken dikkatli olalım. Çünkü onlar bizim geleceğimiz.


Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Allah’a Emanet olun. Sağlıcakla Kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapmayı unutmayınız...

Yorum Yap:

0 comments: