Aşkın en güzel haline,sevmenin ne olduğunu ve insanın aşık olduğunda neler yaptığını açıklamaya çalıştım.Aşk ve ilişki,aşk biter mi
aşk nedir,aşkın halleri,aşık insan ne yapar,aşık adam ne yapar,kıskanmak,

Kırmızının En Güzel Hali, Aşk

Aşk; İnsana birçok anlam katıyor sadece onu söylediğimizde yada yazdığımızda. Benim tanımımla aşk nedir biliyor musunuz?
Aşk; Tarifi olmayan dünyanın en güzel şeyi olmakla beraber yanında getirdiği iki özelliğiyle senin kapını çalar. Birisi Mutluluk, ikincisi Acı.

Aşkın tarifi yapılmaz. Yaşanması, hissedilmesi yani o duyguların hepsinin görülmesi gerekir. Gerçek aşk yoktur diyenlere inat Evet Var diyorum. Çünkü gerçek Aşk her zaman vardı ve var olacakta. Bence ilk görüşte aşk diye bir şey yoktur. O ilk görüşte ki olay sadece hoşlantıdır. Daha sonra o kişiyle konuşup sevmeye başladığınızda o kişiye karşı Aşk denilen güzel şey ortaya çıkmaktadır. Aşk güzeldir. Hani ben herkesin bu duyguları tatmasını isterim. Ama gerçek aşk ise tatmasını isterim.

Gerçekten aşıksan özlersin, sürekli özlersin hiçbir an aklından bir saniye bile çıkmaz. Görmek istersin, hani o konuştuktan sonra herkes son sözlerini söylerde evlerine doğru gider ya, hani o sevdiğin kişiyi evine bırakırsın ya o esnada kapıdan içeri girer yada o ayrılma esnasında arkasını döner ve sende dönersin ya tam o zaman da ona sanki bu zamana kadar hiç sarılmamışsın, hiç görmemişsin gibi bakmaktır, özlemektir. Hemen yanına gidip yine sarılma isteğidir. Bir an bile gözünün önünden ayırlmamasını istemendir. Onu her şeyden ama her şeyden sakınmaktır. Çünkü korkarsın bir zarar gelecek diye. Ona bir şey olursa ben ne yaparım korkusu her zaman vücudunda gezinir. Görmeyince yada konuşmayınca deli gibi olursun. Bağımlılık yapar. Aşık olan kişi bakmaz bir yere. Kalbinin her köşesi onunla doludur. Gözlerine bakmaktan utanırsın. Yüzüne bakınca böyle kendiliğinden gelen utanmalar ve gülümsemeler ortaya çıkar. Onun tüm hareketleri sana çok şirin, güzel sanki dünyanın en güzel şeyi olarak gelir.

 • Aşk saygıyı var eder.
 • Aşk kıskanmaktır. Bazı yerlerde görüyorum ve okuyorum. Kıskanç kişi kendine güvenmeyen kişidir. Yahu sevdiğin insanı kıskanmayacaksın da kimi kıskanıcan. Seviyorsan kıskanırsın bu kadar basit. Sevmediğimiz bir kişiyi hangimiz kıskanır. 
 • Aşk sevdiğin kişiyi böyle içene alma hissiyatı doğurur. Onu içine alasın ve daha çok hissedesin gelir. Aşk kokusuna doyamamaktır. 
 • Aşk görmeye, bakmaya doyamamaktır. 
 • Aşk onu incitmekten her an korkmaktır. 
 • Aşk onun kokusunu her nerede olursan ol vücudunda hissetmek onun sıcaklığını kalbinde hissetmektir. 
 • Aşk kalplerin bağlanmasıdır. 
 • Aşk o üzüldüğünde yada morali bozuk olduğunda yada birisiyle münakaşaya girdiğinde yada en basitinden iğne yapılırken onun o acısını hissetmektir. Aşk onun bu acılarını uzakteyken sen onu görmüyorken kalbinde hissetmektir. 
 • Aşk o mutluyken senin mutlu olman, aynı şekilde o hüzünlüyken de senin hüzünlü olmandır. Böyle biran mutluyken birden karanlık çöker o mutluluğa ve değişik bir ruh haline bürünürsün ve ararsın sevdiğin kişiyi anlatır sana ne olduğunu ve üzüldüğünü yada canının sıkkın olduğunu ve anlarsın ondan dolayı senin de ruh halinin değiştiğini, aşk bunu hissetmektir. 
 • Aşkta asla ama asla mesafe olmaz. Mesafeler sadece rakamlardan ibarettir. 
 • Aşk çok güzel bir duygudur. Yaşamın kaynağı gibidir. 
 • Aşık olduğun kişiyle saatler bir saniye gibi geçer. 
 • Aşk saatlerce gözgöze baksan bile doyamamaktır. 
 • Aşk iki bedende tek kalp olmaktır….
Arkadaşlar bu yazının devamı gelecektir. Çok uzun olacağından dolayı bölüm halinde paylaşımını yapacağım.
Yazımı beğendiyseniz yorumlarınızı eksik etmeyin. Aşk için bir kıssa da siz yorum da koyun. 
Sağlıcakla kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-Posta Aboneliğinizi aşağıdan gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap:

0 comments: