Blog Nedir, Blog nasıl açılır,blogdan para kazanma,blog açmanın yolları,blog açarken nelere dikkat edilmeli,ne üzerine blog açmalıyım
blog nedir,nasıl blog açılır,
Merhaba Arkadaşlar Öncelikle Bu Yazıyı okuyacağınız için teşekkürler. Bu benim ilk yazım olacak. Kişisel Blogumun bu ilk yazısında sizlere ne hakkında yazsam diye düşünürken bu konu aklıma geldi ve kendi kendime sordum “Evet, Biz Blog Açıyoruz Ama Blogun Ne Olduğunu biliyor muyuz?”. Şimdi bu sorumun cevabını gelin beraber okuyalım. Bu yazımda Blog’un Ne Olduğunu ve birkaç maddeyi sizinle paylaşacağım.
Umarım Yararları Olur.

Blog nedir?

Blog Nedir? Cevabını kısaca cevaplarsak, Hatırlarsınız önceden biz günlük tutardık o gün gördüğümüz yaşadığımız şeyleri yazardık ve sonraki gün tekrar yazmak için bir kenarımıza onu koyardık. Blog dediğimiz şey ise bizim bu tuttuğumuz günlüklerin şimdi ki sanal halidir. Blog’da her türlü konu hakkında yazabilirsiniz. Günlük yaşamınızı da, sevdiğiniz konuları da, hobilerinizi de her şey hakkında kısaca. Blogger, Wordpress gibi alan sağlayıcılar ise bunları yapmamızı sağlayan, ücretsiz blog sunucularıdır.


Hangi konu üzerine bir blog açmalıyım?


Bir blog her türlü konuda yazılabilir. Ama size önerim bir blog açmak istediğinizde sevdiğiniz ya da ilgilendiğiniz konu üzerine blog açın. Çünkü böyle blog açarsanız hem daha fazla zevk alırsınız yazmaktan hem de belli bir süreden sonra ben ne yazacağım kaygısı olmaz aklınızda. Örnek verecek olursak; Teknolojiden anlamayan birisi Teknoloji blogu açarsa o blog hiçbir işe yaramaz. Yarar ama yazana da okuyana da bunaltı verir. İlla hit alayım kaygısı gütmeyin. Sevdiğiniz konu üzerine yazın. Elinde sonunda eğer özgünse yazılarınız ve severek yazıyorsanız takipçileriniz olacaktır ve gün geçtikçe artacaktır.
Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki
En Sonuncu Yayındasınız

Yorum Yap:

0 comments: