Blogger’dan Blog Nasıl Açılır?

Blogger’dan blog açmak birkaç saniyelik bir iştir. En önemli nokta burada bir google hesabınızın olmasıdır. Google hesabınız olduktan sonra yapmanız gereken şey sadece blogunuza alan adı düşünüp onu açmaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek blogunuzu rahatlıkla açabilirsiniz.

Öncelikle Bir Google Hesabına İhtiyacımız Var. Yoksa aşağıdaki bağlantıya tıklayıp oluşturabilirsiniz. Var ise adımlara devam edelim.
Oluşturmak İçin; Tıklayınız
Eğer bir Google hesabınız var ise
www.blogger.com adresine tıklıyoruz. Aşağıdaki sayfa karşımıza Çıkacaktır.


blog açma


Oturum Aç
yazısına tıklıyoruz ve Google hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi profilinizi onaylayın bölümü çıkıyor.blog açma
Profil seçeneklerinden isterseniz Google+ Profili isterseniz de Blogger Profili seçebilirisiniz. Burada size tavsiyem Google+ Profilini seçmeniz.


Tıkladıktan sonra bunlardan birisine aşağıdaki sayfa karşınıza gelecek. Burada yapmanız gereken Blogger’a devam et yazısına tıklamak.blog açma,yönetme

Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Burada Yeni Blog yazısına tıklıyoruz.
blog açma,kurma


Tıkladığımızda aşağıdaki sayfa çıkacak burada yapmamız gereken Başlık bölümüne Kurmak istediğiniz blogun ismini, Adres bölümüne ise blogumuzun internet adresini yazıyoruz. O kısım yazıldıktan sonra example(örnek).blogspot.com olarak karşımıza çıkacaktır. Bunları yaptıktan sonra alt taraftaki Blog Oluştur butonuna tıklıyoruz ve blogumuz açılmıştır.
blog açma yolları
Bundan sonra önünüzde uzun bir yol bulunmaktadır. Özgün kendinize ait yazılarınızı konunuza göre yazın ve paylaşın. Daha Sonra da gelir elde edin. Ama en önemli nokta gelir elde etmek için değil , sevdiğin için bunu yap. Seversen kazanırsın maddi de manevide, sevmezsen yoldaki taşlar ayağına takılır ve yarı yolda kalırsın. Blog’dan para kazanmanın en garanti yolu “Google Adsense”dir.

Tabi ki buradan da para kazanmanın bir kuralı var o da özgün içerik, yazın sana ait olacak alıntı olmayacak ve yeterli düzeyde yazı yazmış olacaksın.

Benim blogum hem özgün hem de yeterli içeriğe sahip diyorsanız, Yapmanız gereken kontrol panelinden Kazançlar bölümüne tıklamak gereken şeyleri doldurup istek göndermek.


İstatistik bölümünden günde kaç kişinin hangi içeriğe nereden hangi tarayıcıyla hangi saat aralıklarında girdiğini görebilirsiniz.

Takıldığınız bir nokta ya da bölüm olursa yorum yapınız. Yardımcı olayım. Yazıyı beğendiyseniz aşağıdan ya da sağ taraftan Bu Blogu takip Et’e Tıklayıp Beni takip edebilirsiniz.


Bu Blogu Takip Et

Yorum Yap:

0 comments: