Blogdan para kazanma,nasıl para kazanırım,bloggerdan para kazanmak istiyorum,adsense tr kayıt ve para kazanma,internetten para kazanma yolları,
blog,para kazanma

Merhaba
Bu yazımda her site sahibinin bildiği ve para kazanmak için kullanabildiği ya da kullandığı Google Adsense’i maddeler halinde size anlatmaya çalışacağım. Umarım yardımcı olur.


Google Adsense Nedir?

Google AdSense, web sitesi sahiplerinin sundukları içeriklerden gelir elde etmesini sağlayan bir Google Reklamcılık hizmetidir. Adsense içeriğinize ve ziyaretçilerinize göre metin ve görüntülü reklamları sitenizle ilişkilendirerek çalışır. Reklamlar, reklam verenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Reklam verenler verdikleri reklamlarda farklı ücret ödediklerinden dolayı sitenizde ki reklam gösterimine göre kazançlar değişir.


AdSense nasıl çalışır

Adsense yukarıda da belirtiğim gibidir. Nasıl çalıştığına gelirsek, Reklam verenler Google Adwords ile reklamlarını hazırlarken arama ağının yanında yayıncı siteleri de hedeflerse bu reklamlar Adsense havuzunda toplanır ve sitenizle benzer içeriklere sahip reklamlar siteniz de yayınlanmaya başlar. Adsense reklamlarını sitenize eklediğinizde kişiler reklamlara tıkladıkça para kazanırsınız. Kazandığınız parayı ise 200 Tl olduğu anda çekebilir. Alt limit 200 Tl’dir.


AdSense'in diğer reklam ağlarından farkı nedir?


Yukarıda bahsettiğimiz bir şey vardı,Google Adwords. Adsense’i diğer reklam sağlayıcılarından ayıran en büyük özelliklerden birisidir. Bu sistem sayesinde sitenizde alakasız reklamlar görüntülenmez ve okuyucularınıza sitenizin içeriğiyle alakalı reklamlar gösterilir. Bu sayede reklam veren de siz de kazanmış olursunuz. 



AdSense'i kullanmak için ödeme yapmam gerekir mi?

Belki bazılarınızın aklına gelebilir. İyi, tamam her şey güzel de, bu sistemi kullanmak ücretlimi. Tabi ki de ücretsiz. Hiçbir ücret talep edilmez. Sadece sizin yapacağınız. Sitenizi reklam alabilir düzeye çıkartmak ve başvuru yapmaktır.


AdSense'e nasıl kaydolabilirim?

  • Adsense kaydolmak çok kolaydır ama başvurunuzun kabul edilmesi o kadar kolay değildir. Kaydolma şartlarına birkaç madde ile bakalım.
  • İçerikleriniz özgün olacak bir yerden kopyala yapıştır yapılmamış olacaktır.
  • Yeterli içeriğe sahip olacaksınız.3-5 özgün makale ile de onaylandığı olur ama en az 40 yayın garantidir.
  • Kuralları aykırı bir biçimde hit yükseltmeye veya reklamları tıklatmaya çalışmayın. Direk hesabınız askıya alınır ya da bloke edilir.
  • Kendi reklamlarınıza tıklamayın bloke edilirsiniz.

Yeterli Bilgiyi Öğrendiniz. Şimdi Yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklamak ve Adsense'e kaydolmak.




Yorum Yap:

0 comments: